aktualizováno: 24.09.2018 07:21:16 

SDH Slavičín JPO2

Požár Slavičín 8.2013

   Dne 29.8.2014 ve 3.56 hodin byl vyhlášen poplach jednotkám HZS stanice Slavičín a jednotce JPO II Slavičín. Podle hlášéní oznamovatele se mělo jednat o požár skládky komunálního odpadu. Po příjezdu jednotky HZS Slavičín a násilném vniknutí potvrdil velitel zásahu rozsáhlost požáru a postupně si povolával další posilující cisterny. Postupně přijížděli JSDH Bojkovice, Luhačovice, Vlachovice, Pitín, Štítná nad Vláří a dvě cisterny profesionálních hasičů ze Zlína. Hoření odpadového materiálu bylo provázeno vývinem silného kouře, proto museli zasahující hasiči použít dýchací techniku. O vzniklé situaci byl informován zástupce společnosti a taky pracovník odboru životního prostředí. Velitel zásahu rozhodl, že pro hašení odpadu bude použita těžká pěna.

Hasiči postupně rozhrabují hořící odpad a pomocí těžké pěny hasí ohniska. Během hodiny se podaří dostat požár pod kontrolu a část jednotek odesílá velitel zásahu zpět na základny. Dále probíhá likvidace požáru a na místo je povolán vyšetřovatel. Ve 12.35 hlásí velitel zásahu likvidaci požáru a místo je předáno provozovateli. Provozovatel je informován o možnosti dalšího rozhoření navrstveného odpadu a nutnosti dohledu. Všechny jednotky se vrací zpět na základny.

Ve 13.31 byla znovu vyslána jednotka JPO II Slavičín na místo události, protože odpad znovu začínal doutnat a bylo vidět kouř. Jednotka znovu začala rozhrabávat a hasit skrytá ohniska. Tato činnost byla prováděna až do dopoledne následujícího dne, kdy jednotka opouští areál skládky a upozorňuje provozovatele o situaci a nutnosti dohlížet na požářiště.

     

         

TOPlist

Foto: HZS ZLK, JPO II Slavičín

TOPlist